Tel: +420 724 002 637 | Email: zdenek.prachar@longfeng.cz

Změna termínu degustace špičkových čajů z Yi Wu

Přátelé,
vzhledem k časovým možnostem pravidelných návštěvníků naší čajové školy jsme přesunuli termín následující degustace a workshopu ze soboty 7. 4. na neděli 8. 4., začátek zůstává ve 14:00.

Degustace čajů z Yi Wu Shan:
Klasický workshop a degustace čajové školy LongFeng. Tentokráte věnovaný špičkovým čajům z pohoří Yi Wu. Degustace je určena maximálně 10 hostům, abychom se vám mohli plně věnovat a případně pomoci s přípravou čajů. Workshop je koncipován takto:
termín: 8. 4. (neděle) od 14:00
program: degustace má za cíl ukázat základní rozdíl mezi čaji z Qiao Mu (stromových, přirozeně rostoucích) čajovníků a čaji z Gu Shu čajovníků (starých, divoce rostoucích čajových stromů). Rozdíl si ukážeme na dvou červených čajích a na třech Mao Cha, přičemž červené čaje pochází z jednoho místa (vesnice Gao Shan Zhai) a liší se pouze typem čajovníku (Qiao Mu x Gu SHu), stejně tak ochutnáme dvě Mao Cha, třetí Mao Cha pak pochází z divokého lesního porostu, kde čajovníky rostou ze semen a čaj vypadá tak, jak vypadaly tyto čaje kdysi. Jako třešničku na dortu pak ochutnáme špičkový archivní pu erh z Yi Wu. Degustace by měla poskytnout obrázek o tom, co udělá stáří čajovníku, jak se liší čaje v závislosti na tom, jak čajovníky rostou a také co udělá zpracování.
Yi Wu Shan je jednou z nejceněnějších a nejvyhledávanějších oblastí produkce pu erhu, vesnice Gao Shan Zhai pak patří mezi nejvýše položené a nejceněnější lokality v Yi Wu. Čaje zde produkované z Gu Shu čajovníků dosahují často až astronmických cen a patří mezi nejceněnější čaje současného čajového světa.
Cena za osobu je 450,- Kč (platba je možná pouze na účet, bohužel nepřijímáme platby podléhající EET). Místa na degustaci je nutno si rezervovat nejméně 24 hodin předem.
Jako vždy platí, že degustované čaje lze zakoupit na místě se slevou 10% z maloobchodní ceny (krom archivního pu erhu, který bude pouze na degustaci).

Přidat komentář

0