Tel: +420 724 002 637 | Email: zdenek.prachar@longfeng.cz

O nás

Kdo jsme?
Jsme malá rodinná firma, která vznikla z lásky k čaji a touhy prodávat poctivý čaj poctivým způsobem.

Co nabízíme?
LongFeng stál vždy na pevných zásadách a vznikl jako pokus dělat čajový obchod slušně a poctivě. Proto nabízíme jen čaje, kterým dobře rozumíme. Nikdy nebudeme nabízet vše jen proto, že ostatní vše nabízejí. Nabízíme jen čaje autentické, u nichž autenticitu dokážeme erudovaně posoudit a tedy i osobně garantovat. Nabízíme jen čaje tradičně zpracované, z původních míst, z původních odrůd čajovníků, úcta k historii a tradici je pro nás nesmírně podstatná a důležitá. Nabízíme jen čaje, které sami s potěšením pijeme. Nabízíme jen čaje, ke kterým vám můžeme poskytnout veškeré informace. Zcela zásadně neprodáváme čaje prostřednictvím příběhů. Nejsme pohádkáři. Prodáváme čaj pro čaj samotný. Protože příběh často tvoří jen prázdná slova, která se rozplynou jak pára nad šálkem. To čajové lístky činí z horké vody zážitek a potěšení.
Spolupracujeme s konkrétními a dlouhodobě prověřenými farmáři v nejdůležitějších produkčních oblastech, ale také s renomovanými znalci a sběrateli čaje. Drtivou většinu z nich jsme osobně navštívili a s drtivou většinou nás váže vztah nikoli obchodní, ale vztah přátelský. Zásadně nespolupracujeme s nikým, s kým bychom si lidsky nerozuměli. Čaj pro nás není primárně obchod. Samozřejmě vás nebudeme nudit příběhy o tom, jak čaj sami nakupujeme a vybíráme na farmách a jak jej sami osobně vozíme ze zahrad do vašich šálků. Takto obchod v Číně nefunguje a ani ekonomicky fungovat nemůže. My čaj nakupujeme od svých přátel. Od lidí, na které se můžeme spolehnout, jejichž slovo platí a kteří sdílejí stejný pohled a stejné nároky na čaj, jaké sdílíme my.
Také čajové příslušenství nabízíme jen takové, které čaji prospívá, které sami rádi používáme a které se nám líbí. A k čajům poskytujeme veškerý servis. Kompletní informace jsou samozřejmým základem, ale v čajové škole nabízíme mnohem více. Rádi vás čaj naučíme znát, rádi vás čaj naučíme připravovat a rádi vás přivítáme na specialozovaných workshopech či degustacích věnovaných výjimečným čajům.

Jaká je naše historie?
LongFeng se zrodil, i když jsem to tehdy vlastně vůbec netušil, před více než dvaceti lety. Tehdy jsem se seznámil s vynikajícím znalcem čínských a tchajwanských čajů žijícím v Singapuru. Tehdy jsem byl přesvědčen, že žiji v jakési oáze čaje, v zemi kde se pije kvalitní čaj a kvete čajová kultura. Nadšeně jsem o tom zmíněnému příteli psal a on mne požádal, abych zakoupil dvacet nejlepších čajů a zaslal mu vzorky. To jsem udělal a čekal na nadšenou reakci. Ta však dlouho nepřicházela. Až na mé naléhání se mne přítel velmi nesměle a zdvořile dotázal, zda jsem si jist, že jsem mu poslal opravdu to nejlepší. A když jsem odpověděl, že ano, řekl mi větu, která se stala základním kamenem budoucího LongFengu. To, že je něco někde nejlepší neznamená, že je to dobré. A poslal mi dvacet vzorků stejných čajů. Ale autentických, tradičních a kvalitních tříd. A já pochopil, že žít v bublině není pro mne, že za stěnami bubliny je svět čaje, o kterém jsem neměl tušení a který je mnohem úžasnější, než ten v bublině. A začal jsem se učit, studovat, ochutnávat. Touha prodávat dobré čaje nakonec vedla ke vzniku LongFengu, který se zrodil 1. října 2007. Naším cílem není být pouze nejlepší na trhu, na němž se pohybujeme. To by bylo moc málo. Naším cílem je být dobrým obchodem s dobrým čajem. S čajem, který je skutečně dobrý.